Květen 2015

Pravda o pravdách

10. května 2015 v 23:03 | Alexandra Kohoutová |  Mrazivo
Říká se, že pravda vždy nad vším zvítězí. Je tomu opravdu tak, anebo se její vítězství skrývá v nedohlednu?
Pro některé samy sobě lživé osoby jsou dva druhy pravd. Jedna z nich je lež ležící pod přikrývkou pravdy a ta druhá je ta čistá nefalšovaná pravda. Někdo se domnívá, že existuje jakási "polopravda". Už z názvu plyne, že vážně nejde o tu čistou raritní pravdu. Tak se potom neohánějte, že vaše polopravdy jsou více než pravdivé. Polopravda je jen vámi smyšlená omluva pro zbabělost. Tak si ji vymažte z telefonního seznamu a nevolejte ji, když zrovna potřebujete uniknout. Neuniknete.

Problémy lidí aneb my na zem spadlí

3. května 2015 v 15:05 | Alexandra Kohoutová |  Polojasno
Umíme řešit problémy? Stavíme se jim čelem? Jestli někdo z nás odpověděl ano a opravdu dokáže plavat v těchto vodách, tak si zaslouží nejvyšší cenu Řešitele udělenou Sherlockem Holmesem.
Pocit utržených křídel, úzkost proslulá jako nechtěný dopad dušiček na nekonečné dno nás utápí do hlubin tak hlubokých, že si je sotva dovedeme představit. Dno, které dokáže ničit vzácné, krásné a bohužel krátké části života. Chvilky, kde si budeme moci vyměnit nejsladší úsměvy s naší polovičkou. Chvilky, kde se pohledy plné utajených krás zamykají do naší truhly pocitů a odhazují klíč do neznáma. Je jen na nás, jestli budeme chtít prozkoumat její poklady a vydáme se ztracený klíč hledat. Zkrátka chvilky, nad kterými bychom se mohli rozjímat celý život. Opravdu se necháme okrádat o tyto chvilky, které nám nikdo nevrátí?